Tytuł oryginału: Cómo sobrevivir a... la prehistoria.
Na początku dziejów Ziemia była miejscem dzikim i niezbadanym, pełnym rozmaitych stworzeń. Ludzie musieli się mierzyć z wieloma niebezpieczeństwami. Wyobraź sobie tylko: dzikie zwierzęta, wygłodniali jaskiniowcy, siarczysty mróz, ciemne pieczary… A za to nie było szpitali, lodówek i centralnego ogrzewania! Nic dziwnego, że przeżywało niewielu… Ale nie bój się, jesteśmy tu po to, żeby ci pomóc. Dzięki temu podręcznikowi przetrwania dasz sobie radę w jednej z najbardziej fascynujących i najgroźniejszych epok w historii. Uwaga, zaczynamy!
W książce nazwa i pseudonim autora: El Fisgón Histórico.
Tytuł oryginału: Cómo sobrevivir a... la Antigua Roma.
Krwiożerczy cesarze, srodzy bogowie i rozrywki, podczas których można stracić głowę… Czy poradzisz sobie w starożytnym Rzymie? Czasy cesarstwa należą do najbardziej fascynujących epok w dziejach, ale uwaga! Nie będziesz ciągle podziwiać gladiatorów ani odpoczywać w termach – niebezpieczeństwo czyha za każdym rogiem! Na szczęście dzięki temu wyjątkowemu podręcznikowi przetrwania dowiesz się wszystkiego o Rzymianach i być może… choć tylko być może... uda ci się opuścić starożytny Rzym w jednym kawałku!
W książce nazwa i pseudonim autora: El Fisgón Histórico.
Myślisz, że udałoby ci się przeżyć w średniowieczu? To epoka królów i rycerzy, epickich opowieści i legend oraz dzielnych i pracowitych ludzi, którzy wielokrotnie zmieniali bieg historii… Ale to także wojny, epidemie i palenie wrogów na stosie… Lepiej więc miej się na baczności i uważnie przeczytaj ten poradnik przetrwania. Dzięki temu może ujdziesz z życiem.
Kiedy podnosisz głowę i patrzysz nocą w niebo, cały wszechświat odwzajemnia ci się spojrzeniem. Czy chcesz zawrzeć bliższą znajomość z mgławicami i zorzą polarną? Umieć rozpoznawać konstelacje? Przeniknąć tajemnice Drogi Mlecznej? W takim razie pozwól, że ci przedstawię Felicity – kotkę, która jest zakochana w nocnym niebie i chętnie zostanie twoją przewodniczką. Koty i gwiazdy mają ze sobą bardzo wiele wspólnego! Ta pięknie ilustrowana książka, napisana zrozumiałym dla dziecka językiem, dowodzi, że astronomia nie jest trudna… i że nigdy nie jest za wcześnie na przygodę w kosmosie!
Fizyka to nuda? Nic podobnego! Już wkrótce detektyw Sherlock Holm przeprowadzi na twoich oczach śledztwo w sprawie sił rządzących światem. Odkryj we własnym domu siłę tarcia, prawo ciążenia i trzy zasady dynamiki Newtona. Bo fizyka jest wszędzie – od myszy po meteory!
Tytuł oryginału: The element in the room : investigating the atomic ingredients that make up your home.
Chemia jest nudna? Nigdy w życiu! Oto najciekawszy przewodnik po pierwiastkach, jaki możesz sobie wyobrazić! Czy wiesz, że gdyby nie rysik w twoim ołówku, nie istniałoby życie na Ziemi? Albo że zabójczą substancję, która posłużyła do zbudowania najgroźniejszej broni w dziejach, można odkryć w butelce z wodą? Autor tej zdumiewającej książki dowiedzie, że prawie wszystko we wszechświecie składa się z zaledwie dziewięćdziesięciu dwóch pierwiastków. I że w dodatku wiele z nich - od argonu po żelazo - znajdziesz w swoim własnym domu. Dołącz więc do zabawy w chowanego i poszukaj pierwiastków wokół nas!
Tytuł oryginału: That's life! : looking for the living things all around you, 2021.
Życie na naszej planecie jest wszędzie. W morzach, w lasach, na pustyniach, w twoim domu… A nawet w tobie! Tak, tak – nasze ciała dają schronienie całej masie interesujących organizmów. Przeczytaj więc komiksy o genialnych uczonych, którzy tropili różne przejawy życia, przeprowadź niezwykłe eksperymenty, a przede wszystkim dołącz do wielkiego naukowego detektywa Sherlocka Holma i zbadaj razem z nim siedem żywych królestw.
Medycyna, choć niekoniecznie w dzisiejszym rozumieniu, towarzyszyła człowiekowi od zarania dziejów. Ludzie od zawsze chorowali i starali się ulżyć sobie w cierpieniu. Badali, testowali, eksperymentowali i obserwowali. Niektóre metody zwalczania dolegliwości okazywały się skuteczne, inne szkodliwe i niebezpieczne – wszystkie zaś w jakiś sposób przyczyniły się do rozwoju medycyny. • Kto pierwszy odważył się zajrzeć w głąb ciała zmarłego pacjenta? • Z czego wykonywano pierwsze narzędzia chirurgiczne? • Czym były teatry anatomiczne? Z jakich elementów zbudowany jest człowiek? • Do czego stosowano gaz rozweselający? • Jakie badania utrudnia klaustrofobia? Odpowiedzi na te i wiele innych nurtujących was pytań znajdziecie w fascynującej książce Anny Bartosik, badaczki i popularyzatorki nauki. Całości dopełniają piękne ilustracje Asi Gwis, niosące dodatkowe informacje.
Stanowi część 12 serii, część 1 pt.: Mieszko, ty wikingu, część 2 pt.: Kazimierzu, skąd ta forsa?, część 3 pt.: Jadwiga kontra Jagiełło, część 4 pt.: Zygmuncie, i to tu rządzi?, część 5 pt.: Stasiu, co ty robisz?, część 6 pt.: Mamy niepodległość!, część 7 pt.: Ta potworna wojna, część 8 pt.: Ta śmieszna i straszna PRL, część 9 pt.: Skąd te krzywe usta, Bolesławie?, część 10 pt.: Jak zdobyłeś koronę, Bolesławie Chrobry?. część 11 pt.: Mikołaju, sam ruszyłeś Ziemię?
Cześć, jestem Ilcia. Mam dwanaście lat i boję się wszystkiego - much, ciemności, zamkniętych przestrzeni, ryb z zębami i wielu innych rzeczy. Chyba tylko jednego się nie obawiam - przekraczania bariery czasu Grupka nastolatków przenosi się do XVIII wieku, aby sprawdzić, jak Tadeusz Kościuszko chciał ratować Polskę przed trzecim rozbiorem. Żeby wypełnić misję, będą musieli dostarczyć tajną wiadomość, od której może zależeć los powstania i przyszłość kraju! Dziwne? Wcale nie! W niedalekiej przyszłości nauka historii wygląda zupełnie inaczej Szczególnie gdy nauczycielem jest pan Cebula.
"Ale historia... Jak zdobyłeś koronę, Bolesławie Chrobry?" Grażyny Bąkiewicz to dowcipna pozycja dla młodszych czytelników, którzy interesują się historią. Jeśli należy do nich Twoje dziecko, dzięki tej książce pozna mnóstwo ciekawostek historycznych z początków panowania dynastii Piastów, a przy okazji dobrze spędzi czas. Ela ma dwanaście lat, a jedną z jej ulubionych rozrywek jest spędzanie czasu z przyjaciółkami i dbanie o wygląd. Nadeszły jednak czasy, kiedy dziewczynki nie dogadują się tak dobrze jak kiedyś. Hela i Mela uważają, że marzenia o księciu z bajki są zupełnie bezsensowne, bo chłopaki z klasy też są fajni, natomiast Ela nie zamierza rezygnować ze swoich marzeń. W związku z tym grupa nastolatków przenosi się w czasie do odleglej epoki Bolesława Chrobrego i przeżywa tam zupełnie niezwykłe przygody. Ich celem jest zdobycie informacji, jak pierwszy koronowany król zdobył koronę, ale przy okazji dowiadują się, do czego może przydać się zmarły święty oraz jak w tamtych czasach wyglądały pralki.
Pierwszy tom fascynującej podróży w czasie jaką jest seria "Ale historia…" przenosi młodych czytelników do czasów kształtowania się państwa polskiego w X wieku, gdzie szukają odpowiedzi na pytanie: czy Mieszko I był Wikingiem czy Słowianinem?
Stanowi część 11 serii, część 1 pt.: Mieszko, ty wikingu, część 2 pt.: Kazimierzu, skąd ta forsa?, część 3 pt.: Jadwiga kontra Jagiełło, część 4 pt.: Zygmuncie, i to tu rządzi?, część 5 pt.: Stasiu, co ty robisz?, część 6 pt.: Mamy niepodległość!, część 7 pt.: Ta potworna wojna, część 8 pt.: Ta śmieszna i straszna PRL, część 9 pt.: Skąd te krzywe usta, Bolesławie?, część 10 pt.: Jak zdobyłeś koronę, Bolesławie Chrobry?
Cześć, jestem Robek. Marzę o latającym rowerze, ale na razie pracuję z Julkiem nad czymś prostszym - latającą deskorolką. Niestety loty próbne są ciągle nieudane Do tego mam kłopot z tatą. Gdy wymyśla nowy wynalazek, dziwnie się zachowuje. Ostatnio przestał się odzywać, a z domu wychodzi tylko w nocy. Martwię się o niego. Grupka nastolatków przenosi się w czasie, aby sprawdzić, czy Mikołaj Kopernik dokonał swojego przełomowego odkrycia samodzielnie, czy od kogoś ściągnął! Żeby wypełnić misję, zapiszą się do Akademii Krakowskiej, zatrudnią u Wita Stwosza, a nawet razem z Kopernikiem będą bronić Olsztyna przed Krzyżakami. Dziwne? Wcale nie! W niedalekiej przyszłości nauka historii wygląda zupełnie inaczej... Szczególnie gdy nauczycielem jest pan Cebula.
Grupka nastolatków przenosi się w czasie o prawie 1000 lat, żeby wyjaśnić, skąd się wziął przydomek króla Bolesława Krzywoustego. Odpowiedzi jest wiele, a szukając tej właściwej, uczniowie dowiedzą się również, co oznaczały postrzyżyny, kto nosił giezło, jak można było podsłuchiwać przez kamienne ściany czy kto mieszkał na podgrodziu. Dziwne? Wcale nie! W niedalekiej przyszłości nauka historii wygląda zupełnie inaczej… Szczególnie gdy nauczycielem jest pan Cebula. Bogato ilustrowana seria „Ale historia…” z humorem przekazuje fakty historyczne i ciekawostki...
Cześć, jestem Mela, mam dwanaście lat i pstro w głowie. Lubię się wygłupiać i lubię, jak inni się z tych wygłupów śmieją. Marzę, żeby nauczyć się grać na saksofonie jak moja prababka. Podobno była z niej niezła buntowniczka. Chciałabym ją poznać… Grupka nastolatków przenosi się w lata 50. XX wieku. Mają sprawdzić, dlaczego w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej ciągle brakowało papieru toaletowego. Przy okazji dowiedzą się, dlaczego w PRL świętowanie było obowiązkowe, a noszenie kolorowych skarpetek i niektóre żarty zakazane pod groźbą surowych kar! Dziwne? Wcale nie! W niedalekiej przyszłości nauka historii wygląda zupełnie inaczej… Szczególnie gdy nauczycielem jest pan Cebula.
Oto podania ludowe o Matce Boskiej w autorskim opracowaniu Justyny Bednarek i z zachwycającymi ilustracjami Marianny Oklejak – wzruszające, pełne czułości i humoru, a także zaskakująco współczesne. Pojawią się tu takie tematy, jak odpowiedzialność człowieka za dokonywane wybory, gościnność wobec uchodźców, a także troska o zwierzęta i całą planetę. Czy Maryja była pierwszą ekolożką? Co pająk robi na ścianie w raju? Kto przyniósł z nieba pierogi z jagodami? Przekonajcie się sami.
Dziadek i babcia Dusi bardzo się kochają. Dziewczynka jest tego pewna, bo dziadek nosi babcię na rękach (naprawdę!), a babcia piecze dziadkowi serniczki, chociaż zupełnie nie ma do tego talentu. W przedszkolu natomiast pojawia się uroczy Klaudiusz. Chłopiec chodzi w ciemnych okularach, jeździ z tatą terenówką i w dowód miłości daje Duśce lalkę – Różową Dziewczynę. Czy to jednak WIELKA MIŁOŚĆ? Tomek – najlepszy przyjaciel Dusi – ma wątpliwości. Ma je też Psinek-Świnek, który próbuje coś poradzić na miłosną aferę w czajniku… Justyna Bednarek jest romanistką, dziennikarką i autorką książek dla dzieci. Jej „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, zilustrowane przez Daniela de Latoura, otrzymały wiele ważnych nagród oraz nominacji (w tym Warszawską Nagrodę Literacką oraz nagrodę Przecinek i Kropka), a także znalazły się na liście lektur szkolnych. Pisarka mieszka na warszawskich Bielanach, a dom dzieli z dziećmi, psami i myszoskoczkami. Marta Kurczewska zamiast Psinka-Świnka ma wąsatą muzę – czarną kotkę zwaną Panią Prezes. Pierwszą wystawę jej prac zorganizował tata… dla mamy. I choć wernisaż był wielkim wydarzeniem, to już murale młodej artystki wywołały w rodzicach mieszane uczucia. Obecnie ilustratorka nie musi jednak malować po ścianach. Jest dumną właścicielką ogromnego stołu do pracy, na którym do woli maże, bazgrze, chlapie, wydziera i dokleja.